موارد ساختمانی مربوط به کارفرما

 این موارد برگرفته از مقررات ملی ایمنی آسانسورهای الکتریکی بوده و موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران آن را ملزم به اجرا کرده است :

  موارد مربوط به شافت (چاه) آسانسور

 
1- دیواره های چاه آسانسور باید بدون شکاف یا حفره قابل دسترسی باشند . تنها قسمتهای باز مجاز : دربهای طبقات، دریچه های بازدید و سوراخهای محل عبور سیم بکسلها و کابلهای برق و فرمان آسانسور می باشد.
2- دیواره های جانبی و سقف آسانسور باید دارای مقاومت مکانیکی کافی برای عملکرد ترمز ایمنی ( پاراشوت ) باشند.
3- سطح داخلی دیواره های چاه آسانسور باید کاملاً صاف بوده و هر گونه ناصافی در آن کمتر از 5 میلیمتر باشد. ( جنس دیواره ها میباید در بهترین حالت از سیمان با سطح کاملاً صاف و سفید رنگ و یا گچ با پوشش روغن الیف یا رنگ روشن باشد. در آسانسورهای پانارامیک یا شیشه ای ، چنانچه دیواره چاه شیشه ای باشد این شیشه میباید از جنس لمینیت انتخاب گردد )
4- در صورتی که دیواره چاه از دربهای طبقات عقب تر باشد باید صفحه ای به ارتفاع حداقل 25 سانتیمتر و به پهنای مفید ورودی کابین به علاوه 2/5 سانتیمتر از هر طرف، زیر درب نصب شود این صفحه می تواند به بالای درب طبقه پایین وصل شده یا لبه زاویه دار داشته باشد.
5- چاه آسانسور باید دارای روشنایی مناسب در هر طبقه و در محل مناسب برای دید کافی بوده و هوای داخل آن قابل تهویه طبیعی باشد. بهترین حالت نصب چراغها به ازای هر توقف آسانسور یک عدد چراغ تونلی بعلاوه دو عدد چراغ دقیقاً در 50 سانتیمتر زیر سکوی موتور و کف چاله آسانسور میباشد. ( برای مثال یک آسانسور با 6  توقف به 8 عدد چراغ تونلی نیاز دارد )
6- در 50 سانتیمتری از کف چاله آسانسور یکعدد پریز روکار ( ترجیحاُ بارانی ) نصب گردد.
7- هیچ وسیله ای غیر از تجهیزات آسانسور نباید از چاه آسانسور عبور داده شود. ( فقط کابل اصلی تغذیه برق آسانسور و کابل تغذیه برق چراغهای تونلی و پریز انتهای چاه قابل قبول میباشد )
8- در آسانسورهای دوبلکس که چاههای مشترک دارند چاههای مشترک باید بوسیله جداساز ( ( partition از هم جدا شوند. این جداسازی باید از پایین ترین نقطه حرکت کابین یا وزنه تعادل  تا ارتفاع 2/5 متر از کف چاه ادامه داشته باشد. در صورتیکه فاصله افقی بین لبه سقف کابین تا قسمتهای متحرک آسانسور مجاور ( کابین یا وزنه ) کمتر از 30 سانتیمتر باشد، این جداساز باید در کل ارتفاع چاه امتداد یابد.
9- آسانسور می بایست به سیستم ارت ساختمان متصل باشد . جهت نحوه اجرا با شرکت هماهنگی بعمل آید.
10- کلیه آهن آلات مربوط به اسکلت آسانسور و همچنین نبشی های متصل کننده ریلهای آسانسور به آهنکشی می بایست کاملاَُ با ضد زنگ پوشش داده شود.

 موارد مربوط به موتورخانه آسانسور

1- سیستم محرکه و قطعات گردنده میبایست در اتاق ویژه ای ( موتورخانه آسانسور ) با دیوار و سقف و دربهای محکم که تنها در دسترس افراد مسئول باشد، مستقر گردد.
2- موتورخانه نباید حاوی هرگونه وسایلی غیر از تجهیزات آسانسور باشد مگر وسایل روشنائی و تهویه هوای موتورخانه و وسایل اطفاء حریق مخصوص آسانسور.
3- موتورخانه باید در مقابل بارها و نیروهائی که در معرض آن قرار میگیرد مقاوم باشد، گرد و غبار را به خود جذب نکرده و کف آن لغزنده نباشد. مطابق قانون، کارفرما و یا مهندس ناظر ساختمان مسئول محاسبه و اجرای سازه موتورخانه می باشد.
4- ابعاد موتورخانه باید به اندازه ای باشد که سرویس و دسترسی به کلیه تجهیزات داخل آن آسان و ایمنی پرسنل نیز تامین شود. ارتفاع از روی سقف چاه ( فونداسیون موتور ) تا زیر سقف موتورخانه 2 متر یا حداقل 180 سانتیمتر باشد. قبل از اختصاص فضا به موتورخانه و شروع عملیات دیوارکشی با شرکت هماهنگی گردد.
5- یک قلاب جهت بالا بردن تجهیزات سنگین، هنگام نصب یا در مواقع تعمیر باید در سقف موتورخانه تعبیه شود. میزان نیروی وارده به این قلاب توسط شرکت آسانسور اعلام میگردد. ( برای آسانسورهایی با ظرفیت حداکثر 6 نفر : نیروی وارده به قلاب 1500 کیلوگرم میباشد )
6- درب ورودی موتورخانه باید متناسب با تجهیزات نصب شده در موتورخانه با حداقل عرض مفید 70 سانتمیتر و ارتفاع 180 سانتیمتر بوده، حتماً رو به بیرون موتورخانه بازگردد و دارای قفل سوئیچی باشد.
7- در صورت وجود دریچه ای در زیر سطح  سقف چاه یا سکوی موتور برای ورود و خروج اضطراری از داخل موتورخانه به روی سقف کابین و بالعکس، دریچه می باید ابعادی در حدود50 ×50 سانتیمتر داشته و از داخل چاه بدون کلید به سمت موتورخانه باز شود و از داخل موتورخانه دارای قفل سوئیچی باشد.
8- تمهیداتی اندیشیده شود تا دمای داخل موتورخانه در محدوده 5 تا 45 درجه سانتیگراد حفظ شود.
9- در سقف چاه جهت جلوگیری از سقوط اشیاء از آنها و همچنین سوراخهای عبور کابل ها ، باید لبه هائی با حداقل بلندی 5 سانتیمتر از کف تمام شده دور سوراخها پیش بینی شود. ( بهترین حالت آن است که لبه قالب سوراخها - معمولاَ لوله پلیکا فشار قوی - در زمان اجرای دال بتونی از سطح سقف 5 تا 10 سانتیمتر بلند تر باشد ) 
10- تمامی اجزای آهنی داخل موتورخانه اعم از آهن آلات مربوط به آهنکشی آسانسور، یایه موتور و .... می بایست با پوشش ضد زنگ و در بهترین حالت با پوشش رنگ روغنی پوشانیده شود.
11- جهت تعیین محل نصب تابلو تغذیه برق سه فاز داخل موتورخانه و همچنین کابل کشی مربوطه، با شرکت هماهنگی لازم به عمل آید.
12- موتورخانه باید با توجه به ابعاد آن دارای روشنایی کافی باشد.
13- در صورتیکه کارفرما تمایل داشت سیم کشی روکار داخل موتورخانه به حداقل ممکن کاهش یابد قبل از کفسازی و اجرای روکش نهایی دیواره های موتورخانه با شرکت هماهنگی لازم به عمل آید. 

 

* در صورتیکه در خصوص هر یک از موارد فوق ابهامی وجود داشت، قبل از انجام هرگونه عملیات با شرکت تماس گرفته شود .